Education - Sfiltrowani

Jako sfiltrowani chcemy Was nie tylko edukować w temacie smogu ale również stać się źródłem cennych informacji jak w życiu codziennym sobie z nim radzić.

Rok temu skupiliśmy się na warsztatach w szkołach i pokazaniu Wam instrukcji - jak zbudować oczyszczacz powietrza własnej konstrukcji.

W tym sezonie nie chcemy się odcinać od tamtorocznych treści - bynajmniej, raczej je wzbogacić. Skupimy się na tym co jemy - i zechcemy pokazać Wam, że poszczególne elementy diety mają wpływ na niwelowanie skutków smogu z naszego organizmu.

Wiele przeprowadzonych dotąd badań wykazało, że witaminy i suplementy diety wspomagają organizm w walce ze smogiem. Zatem wzbogacona dieta, o te konkretne suplementy i produkty bogate w owe witaminy jest bardzo korzystna dla naszego organizmu w kontekście eliminowania z niego szkód spowodowanych przez smog.

Z dotąd przeprowadzonych badań wynika , że witaminy z grupy: B, C, D, i E jak również karotenoidy (prekursor witaminy A) oraz kwasy tłuszczowe Omega-3 zawierają właściwości redukujące skutki zanieczyszczonego powietrza.