Instrukcje - Sfiltrowani

Zbuduj swój własny oczyszczacz powietrza!!!

Poniżej zobaczysz jak łatwo, tanio i szybko możesz oddychać czystym powietrzem w domu. Oczyszczacze powietrza są zazwyczaj drogie i trudno je pozyskać, przez ich cenę. Oto więc prezentujemy, nasz opatentowany, autorski oczyszczacz, składający się tylko z trzech elementów, który eliminuje ilość zanieczyszczonych w powietrzu cząsteczek do względnego minimum.

Takie oczyszczacze powietrza budowaliśmy na warsztatach w Krakowie i Warszawie, skoro uczniom nie przyniosło to żadnego kłopotu – jesteśmy pewni, że razem z naszymi instrukcjami Tobie również się uda.

Aby skompletować produkty do budowy własnego oczyszczacza powietrza, kliknij tutaj.


Instrukcja, Jak w Trzech Krokach, z Trzech Produktów Złożyć Oczyszczacz Domowej Roboty:

 1. Pierwszym krokiem w konstrukcji naszego oczyszczacza jest odpowiednie złożenie wiatraka. Ułatwia to instrukcja obsługi na jego pudełku, jednak niezbędnych będzie kilka naszych, wynikających z doświadczenia rad:
  • Z części z motorem należy odkręcić czarną nakrętkę na pręcie głównym, gdzie będzie śmigło wiatraka aby założyć i przymocować tylną kratkę tą nakrętką.
  • Po założeniu śmigła należy przykręcić pomarańczową nakrętkę na pręt, żeby śmigło zostało przymocowane. (instrukcja photo A)
  • Następnie, należy założyć przednią kratkę oraz przymocować ją małymi przyciskami do tylnej kratki, tak aby konstrukcja była stabilna. (instrukcja photo B)
 2. Drugim krokiem jest założenie stojaka, zgodnie z podaną instrukcją na pudełku i przymocowanie do niego wiatraka. (instrukcja photo C)
  • Należy wyciągnąć srebrną rurkę ze środka stojącej czarnej rury w stojaku, aby przykręcić i przymocować wiatrak śrubą i podkładką, ktore znajdują się za przyciskami elektronicznymi na części z wiatrakiem. Bardzo ważne jest aby nie zgubić podkładkę do tej śrubki. (instrukcja photo D)
 3. Do złożonego wiatraka, jego przedniej części, szczególnie na/ w okrągłej luce, umieszczamy filtr. Bardzo precyzyjnie przylepiamy go do wiatraka taśmą. (instrukcja photo E)
  • Przed umieszczeniem filtra na wiatraku zdejmujemy niebieski dodatkowy filtr, który zmniejszałby przepływ powietrza i używając jeden czy dwa mniejsze kawałki taśmy umieszczamy filtr (stroną rzepową do wiatraka) na środku wiatraka.
  • Następnie należy precyzyjnie (gdyż cząsteczki są tak małe, że są niewidoczne i chcemy zminimalizować szparki przez które cząsteczki mogą się przedostać) dołączyć plastikową część filtru do wiatraka uważając żeby nie przykrywać filtru (białej części). (instrukcja photo F)
  • • Bardzo ważne aby precyzyjnie obklejoną taśmą, przednia część wiatraka nie zasłaniała tylnej, przez którą wpada powietrze.

Sygnałem do zmiany filtru będzie jego kolor, który z pierwotnie białego zacznie ciemnieć.

Bardzo ważne jest aby własnoręcznie skonstruowany oczyszczacz był włączony w momencie gdy ktoś jest w domu i wyłączony przy wychodzeniu z domu.